Loading...

Za hranou výkonu #2 – Lucia Ondrušová: Nie je nič lepšie ako môcť byť sama sebou

Hostkou druhého dielu videopodcastu Za hranou výkonu bola Lucia Ondrušová. Rekórdka v počte štartov za slovenskú reprezentáciu, za ktorú nastúpila v 108 zápasoch. Úspešne pôsobila v švajčiarskej, českej, talianskej a nemeckej lige. Nastupovala za kluby ako Sparta Praha, AGSM Verona alebo 1. FC Kolín. Minulý rok oficiálne ukončila svoju bohatú a úspešnú kariéru. V súčasnosti sa venuje trénerstvu a odovzdávaniu skúseností vo svojej akadémii Luja football academy a hovorí: „Nie je nič lepšie ako môcť byť sama sebou a plniť si svoj sen.“

V podcaste hovorila Lucia Ondrušová s Lukášom Štecákom, mentálnym koučom a spoluzakladateľom spoločnosti Headformers aj o:

O futbale

Pre mňa to bola vášeň od prvého momentu, vždy som chcela byť najlepšia a dávala som tomu 100 percent.

O profesionálnej kariére

Keď som sa dostala do Sparty Praha, uvedomila som si, že sa chcem futbalom živiť. Ale peniaze, ktoré som tam dostávala, boli skôr vreckové. Neskôr som sa dostala do Švajčiarska a tam som po prvý raz zažila to, že som sa živila futbalom.

O rozdielmi medzi českým a slovenským ženským futbalom

Český ligový futbal je inde ako slovenský ligový futbal. Sparta aj Slavia investujú do ženského futbalu aj napriek tomu, že im nevynáša peniaze. Oveľa viac dávajú do ženského futbalu ako sa im z neho vracia. To na Slovensku nevidno u žiadneho klubu.

O koncepcii ženského futbalu na Slovensku

Na Slovensku chýba koncepcia pre ženský futbal. Ľudia, ktorí sa venujú ženskému futbalu na zväze sa o to snažia. Ale narážajú na to, že slovenská spoločnosť slovenský futbal nevníma, mnohí ľudia ten rozvoj brzdia. Pritom trend na západe je úplne opačný.

O verejnom coming oute

Ženské futbalové prostredie je veľmi gay friendly, cítila som sa v tej spoločnosti prijatá. Najťažší moment bol oznámiť to rodičom, prijímajú ma aká som. Citím sa teraz veľmi odlahčená. Veľmi by som si priala, aby sa o tom hovorilo viac a nemuselo sa to brať ako čin, ktorý je odvážny. Rešpektuje sa takí, akí sme.

O diskriminácii

Stretla som sa s rôznymi pokrikmi od divákov. Zažila som aj formu komunikácie od funkcionárov, ktorá sa mi nepáčila a tomu človeku som to ukázala. To čo si robil, bolo príliš. Nastavila som si hranice.

Videopodcast Za hranou výkonu nájdete na Youtube a na všetkých obľúbených podcastových platformách. Príjemné sledovanie a počúvanie.

 

 

Partneri ÚFP