Loading...

O ženskom futbale s Lujou #3 – Lucia Haršányová: „Zahoďte všetky predsudky“

Lucia Haršányová má za sebou úspešnú kariéru, pôsobila v piatich krajinách a získala skúsenosti z prestížnej Ligy majstrov. Dnes zastáva pozíciu koordinátorky ženského futbalu na Slovenskom futbalovom zväze. Tu sú hlavné body rozhovoru v podcaste s Lujou Ondrušovou:

Prvá skúsenosť s futbalom: Lucia začínala so zážitkami z chlapčenského futbalu, ktorý ju veľmi bavil. Neskôr, keď už nemohla hrať s chlapcami, musela prejsť na hru s dievčatami, čo bolo pre ňu ťažké.

Pôsobenie vo Švajčiarsku: Počas svojho pôsobenia vo Švajčiarsku sa Lucia naplno venovala futbalu a oceňuje podporu, ktorú dostala od trénerov a spoluhráčok.

Zárobky v ženskom futbale: Lucia hovorí o svojich skúsenostiach s platom v ženskom futbale, pričom najvyššie sumy zarábala vo Švajčiarsku, kde mala aj rôzne benefity.

Koniec kariéry: Lucia opisuje svoj postupný koniec aktívnej kariéry, ktorý bol ovplyvnený opakujúcimi sa zraneniami kolena.

Koordinátorka ženského futbalu na SFZ: Lucia hovorí o svojej súčasnej práci na Slovenskom futbalovom zväze, kde sa snaží podporovať a rozvíjať ženský futbal na Slovensku.

Výber hráčok do reprezentácie: Popisuje proces výberu hráčok do slovenskej reprezentácie, kde sa hodnotí výkonnosť hráčok z rôznych regiónov a následne sa tvorí reprezentačné družstvo.

Porovnanie so zahraničím: Porovnáva stav ženského futbalu na Slovensku s inými krajinami a zdôrazňuje potrebu investícií a podpory pre zlepšenie podmienok pre hráčky.

Rozhodcovia a investície: Diskutuje o dôležitosti zvýšenia podpory rozhodcov v ženských ligách a o potrebe investícií do ženského futbalu pre jeho rozvoj.

Partneri ÚFP