Loading...

Hráči Niké ligy rozhodli: V tejto sezóne bol najlepší Barseghyan

Únia futbalových profesionálov v priebehu apríla a mája zorganizovala 2. ročník hlasovania hráčov Niké ligy. Vyberali si v ňom najlepšieho hráča a zostavu sezóny 2023/24. Svoj hlas odovzdalo 220 futbalistov zo všetkých 12 klubov Niké ligy.

Najviac hlasov získal Tigran Barseghyan. Na pozícii najlepšieho futbalistu súťaže tak vystriedal svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa ml. Na druhom mieste skončil Juraj Kucka, na treťom sa umiestnil Róbert Polievka.

V najlepšej zostave má až päťnásobné zastúpenie majstrovský Slovan: Borjan, Kashia, Barseghyan, Kucka a Strelec. Spartak Trnava zastupujú Zeljković a Ďuriš, DAC Dunajská Streda zase Andzouana a Trusa. Najlepšiu jedenástku dopĺňajú Bartoš z Podbrezovej a Polievka z Banskej Bystrice.

Hráči si vyberali najlepších na jednotlivých postoch – 1 brankára, 3 obrancov, 3 stredopoliarov a 3 útočníkov. Najlepšiu jedenástku doplnil hráč s ďalším najvyšším počtom hlasov.

Zástupcovia ÚFP odovzdajú oceneným pamätné plakety počas posledných zápasov Niké ligy: „Veľmi ma teší, že sa do hlasovania zapojilo ešte viac hráčov ako v minulej sezóne. To len potvrdzuje, že toto ocenenie sa teší čoraz väčšej popularite. Je to uznanie od kolegov a zároveň rivalov, ocenenie od hráčov pre hráčov. Gratulujem víťazom,“ uviedol prezident hráčskej asociácie Ján Mucha.

Partneri ÚFP