Loading...

Futbalistky FK Kozmos: „Futbal nerobí rozdiely“

V ďalšej epizóde videopodcastu O ženskom futbale s Lujou sa Lucia Ondrušová rozprávala s hráčkami FK Kozmos Silviou Tomašovičovou a Michaelou Píšovou. Témou bola výnimočná futbalová komunita FK Kozmos.

Dozviete sa ako si fanúšikovia FK Kozmos zobrali futbal späť do svojich rúk a vytvorili komunitu plnú nadšenia a vášne. Sisa a Mižu prezradili, aké hodnoty tento klub zastáva a ako ovplyvňujú hráčov aj fanúšikov.

Pre nich je totiž budovanie komunity kľúčové – zistíte, prečo je tak dôležité, aby ľudia prichádzali na zápasy a cítili sa súčasťou niečoho väčšieho. Taktiež vám vysvetlia, ako sa klub snaží prilákať ľudí, ktorí milujú futbal a chcú byť jeho súčasťou.

Dôležitou súčasťou FK Kozmos je aj slušné fandenie, ktoré priťahuje rodiny s deťmi na ich zápasy. Futbal v tomto klube spája ľudí a prekonáva hranice. Nezáleží na tom, odkiaľ pochádzate alebo kto ste. Tento prístup z nich robí vzor pre ostatné kluby, ktoré sa inšpirujú ich štýlom fandenia.

FK Kozmos si stanovuje ciele a vďaka vzájomnému rešpektu a motivácii dosahuje úspechy na ihrisku aj mimo neho. Nájsť komunitu, v ktorej sa cítite dobre, je skutočne niečo úžasné.

Na záver sa môžete tešiť na Kozmos chorál.

 

 

Partneri ÚFP