Loading...

Prieskum ÚFP: Hráči nesúhlasia s rozhodnutím ÚLK

Únia futbalových profesionálov zorganizovala počas uplynulých dní prieskum medzi hráčmi. Zisťovala v ňom ich názor na rozhodnutie Únie ligových klubov (ÚLK) o spôsobe dohratia prerušeného ročníka. Zúčastnilo sa ho viac ako 130 futbalistov. Až 75 percent z nich nesúhlasí s rozhodnutím ÚLK, podľa ktorého sa bude v najvyššej súťaži pokračovať iba v skrátenom formáte.

Ešte výraznejší je nesúhlas futbalistov s odporúčaním ÚLK, podľa ktorého nemá z najvyššej súťaže zostupovať žiadne mužstvo. Proti tomuto rozhodnutiu sa postavilo viac ako 83 percent opýtaných.

Hráči podľa prieskumu nie sú spokojní ani s odporúčaním na predčasné ukončenie druhej najvyššej súťaže. Vyslovilo sa ich proti nemu viac ako 68 percent a až takmer 87 percent futbalistov nesúhlasí s tým, aby z druhej najvyššej súťaže nepostúpilo žiadne mužstvo do Fortuna ligy.

S rozhodnutím ÚLK, podľa ktorého z Fortuna ligy nezostúpi žiadne mužstvo, kvôli čomu zároveň nikto nepostúpi z druhej ligy, sa stotožnilo iba 5 percent účastníkov prieskumu.

Partneri ÚFP