Loading...

Poznáme najlepšiu zostavu sezóny podľa hráčok

Únia futbalových profesionálov po prvý raz v histórii zorganizovala hlasovanie o najlepšieho hráča a hráčku a taktiež zostavu sezóny. Toto hlasovanie je výnimočné tým, že sa do neho zapojili iba tí najpovolanejší, teda samotní futbalisti a futbalistky.

Pre víťazov a víťazky má ocenenie špeciálnu prestíž. Ide totiž o uznanie ich kvalít priamo od rivalov a rivaliek, s ktorými každý týždeň súperia na futbalových trávnikoch. Je to ocenenie od hráčov pre hráčov.

„Rozhodli sme sa zorganizovať toto hlasovanie, pretože pre nás sú názory hráčov a hráčok najdôležitejšie. V zahraničí sa podobné ankety tešia veľkému záujmu a prikladá sa im náležitá vážnosť. Verím, že aj na Slovensku týmto začíname tradíciu, ktorá bude dlhodobo pokračovať,“ priblížil vznik myšlienky prezident ÚFP Ján Mucha. „Veľmi ma teší veľký záujem medzi hráčmi a hráčkami. Do mužského hlasovania sa zapojilo 209 futbalistov zo všetkých klubov Fortuna ligy, v ženskej ankete odovzdalo hlas 166 futbalistiek zo všetkých družstiev DEMIŠPORT ligy. Vďaka tomu má ocenenie pre víťazov a víťazky naozaj mimoriadnu váhu.“

Medzi ženami triumfovala Andrea Bogorová zo Spartaka Myjava pred Sárou Strakovou z AS Trenčín a Darinou Hrúzikovou z MFK Ružomberok.

Do ideálnej jedenástky sezóny DEMIŠPORT ligy by sa podľa hlasovania hráčok postavila do brány Natália Čermáková zo Spartaka Myjava. Obrannú trojicu tvoria Viktória Čeriová z FC Spartak Trnava, Sára Kršiakovová zo Spartaka Myjava a Tereza Mrocková z ŠK Slovan Bratislava. V stredovej formácii sú Patrícia Mudráková z FC Spartak Trnava, Ella Glatzová zo Spartaka Myjava a Aneta Surová z ŠK Slovan Bratislava. Spomedzi útočníčiek získali najviac hlasov Laura Retkesová a Andrea Bogorová zo Spartaka Myjava, Jana Maslová z MFK Ružomberok a Sofia Anna Škerdová z ŠK Slovan Bratislava.

„Gratulujem víťazom a víťazkám k ich vydarenej sezóne a uznaniu, ktoré si výkonmi na ihrisku vyslúžili od svojich súperov a súperiek. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa do hlasovania zapojili. Spoločne sa tak staráme o to, aby hlas hráčov a hráčok bolo počuť,“ uzavrel Ján Mucha.

Podrobné výsledky hlasovania hráčok nájdete tu.

Partneri ÚFP