Loading...

O ženskom futbale s Lujou #1: Mária Korenčiová – „Ženský futbal nie je mužský futbal“

Predstavujeme vám novú sériu podcastov „O ženskom futbale s Lujou“. V úvodnej epizóde sa pozrieme na fascinujúci svet ženského futbalu očami jeho legendy na Slovensku. Hostkou je jedna z najskúsenejších slovenských reprezentantiek Mária Korenčiová. V súčasnosti hrá v talianskej Serii A v tíme Como a má bohaté skúsenosti z klubov ako Slavia Praha, nemecký Sand a Freiburg, švajčiarsky Neunkirch, španielske Levante či slávne AC Miláno. Moderátorkou podcastu je ďalšia úspešná slovenská reprezentantka Lucia Ondrušová.

Hlavné body z rozhovoru

Sťahovanie počas kariéry: Korenčiová zdieľa svoje skúsenosti s prechodom z Nemecka a Švajčiarska do Talianska a zdôrazňuje výzvy a prínosy tejto zmeny.

Nedostatok podpory pre slovenské hráčky: Diskusia o tom, ako odchod celej generácie hráčok zanecháva medzeru v slovenskom ženskom futbale a aké to má dôsledky pre mladé talentované hráčky.

Význam spolupráce s agentmi: Korenčiová hovorí o rastúcej dôležitosti spolupráce s agentmi v ženskom futbale a ako to môže ovplyvniť kariéru hráčky.

Podmienky v ženskom futbale: Diskusia o aktuálnych témach ako platové podmienky, tréningové zázemie a profesionálny prístup k ženskému futbalu.

Konkurencia na brankárskom poste: Korenčiová zdieľa svoje skúsenosti s konkurenciou na brankárskom poste a výzvy, s ktorými sa stretla v priebehu svojej kariéry.

Ako sa vyrovnať s chybou na ihrisku: Tipy a rady pre hráčky, ako sa vyrovnať s chybami na ihrisku a ako pokračovať v zlepšovaní.

Tento rozhovor poskytuje zaujímavý pohľad na ženský futbal z pohľadu skúsenej profesionálky a je bohatý na podnety a inšpiráciu pre fanúšikov a fanúšičky a hráčky ženského futbalu.

 

 

Partneri ÚFP