Loading...

Spúšťame 2. ročník hlasovania hráčov a hráčok o najlepšiu zostavu sezóny

Únia futbalových profesionálov vo štvrtok 17. apríla 2024 spúšťa 2. ročník hlasovania o najlepšieho hráča, hráčku a zostavu sezóny v najvyšších súťažiach na Slovensku. Od ostatných ankiet sa líši tým, že sa do neho zapoja iba tí najpovolanejší – futbalisti z Niké ligy a futbalistky z DEMIŠPORT ligy.

V mužskom hlasovaní vlani triumfoval Vladimír Weiss z ŠK Slovan Bratislava, medzi ženami získala najviac hlasov Andrea Bogorová zo Spartaka Myjava. Podarí sa im vlaňajší triumf obhájiť alebo ich na pomyselnom tróne niekto nahradí?

Ocenenie pre najlepších má špeciálnu váhu a prestíž, pretože víťazi a víťazky získajú uznanie priamo od svojich kolegov a kolegýň, s ktorými súperia každý víkend na futbalových trávnikoch. Je to ocenenie od hráčov pre hráčov.

Okrem ocenenia pre najlepšieho hráča Niké ligy a najlepšiu hráčku DEMIŠPORT ligy si futbalisti a futbalistky zvolia aj ideálnu zostavu sezóny 2023/24. Muži aj ženy budú vyberať najlepších na jednotlivých postoch – 1 brankár, 3 obrancovia, 3 stredopoliari a 3 útočníci. Najlepšiu jedenástku doplní hráč a hráčka s ďalším najvyšším počtom hlasov. Tým pádom si sami zvolia aj vlastné rozostavenie najlepšej zostavy.

Hlasovanie prebieha online, z každého tímu môže hlasovať maximálne 25 hráčov a hráčok. Únia futbalových profesionálov zverejní výsledky a ocení víťazov a víťazky v priebehu mája.

Pozrite si odovzdávanie cien pre najlepších z minulej sezony:

 

Podrobý štatút hlasovania nájdete tu.

Partneri ÚFP